Pokud bylo náročné poshánět data pro databázi veterinářů, tak pro databázi útulků to bylo ještě mnohem náročnější. Ale protože k vykonávání praxe kastračního programu pořebujeme útulky a dočasky spíše doplňkově, necháváme zcela na libovůli každého, zda-li chce výhody databáze využívat nebo nikoli. Počet útulků v databázi je tedy přímo úměrný tomu, jak moc mají útulky zájem, čas číst emaily nebo na ně reagovat a také na dalších aspektech, jako je okrajové využívání internetu nebo neschopnost nějakou spolupráci nastavit a udržovat. Nicméně situace se naustále zlepšuje a subjektů v databázi přibývá. Pevně věříme, že časem sem nám podaří přínést kompletní seznam všech útulků, dočasek a azylů, které se na území ČR nacházejí. 

Nástroje:

Databáze útulků nepřináší zdaleka tak sofistikovaé nástroje, jako jsou užité v Databázi obcí, takže se jedná spíše o funkční tlačítka, která přinesou užitek buď klientům nebo samostatným útulkářům:

Přidat útulek:

Tento nástroj je určen pouze pro provozovatele útulků nebo jejich pracovníky. V případě, že máte zájem o spolupráci - profil v databázi nebo se stát spolupracujícím útulkem, pak klikněte na tento nástroj, prostřednictvím kterého vyplníte všechny důležité informace, které jsou nás nebo nebo klienty podstatné. Založit profil nic nestojí, maximálně pár minut vašeho času.

Aktivovat profil:

Vycházíme z toho, že drtivá většina profilů útulků v databázi časem nakonec bude. Bohužel, za předpokladu, že se nám vedoucí útulku sám nevyplnil profil, jsme nuceni takové pracoviště vést z veřejně dostupných informací a v rámci neaktivního režimu. To znamená, že takový profil je opatřen jen zařazením do krajů, okresů a obcí a je doplněn webovým odkazem. Takže útulek se vám podaří v databázi najít, ale nedovolí vám zobrazit více informací, protože je nikdo nedodal. Tímto tlačítkem tedy útulek může požádat aktivaci profilu, který je momentálně v omezeném módu.

Vyzvat útulek:

Tento nástroj je naopak určen pro občany. Pokud se u nás nachází téměř 200 útulků a my spolupracujeme jen s hrsktkou, tak tu stále máme velký počet těch, se kterými zatím nespolupracujeme. Je dost možné, že návštěvníci webu již podporují nějaký útulek nebo s ním aktivně spolupracují, a chtěli by, aby jejich oblíbený útulek zde profil měl a spolupraoval s námi. Toto tlačítko umožní klientovi kontaktovat takový útulek s výzvou o zapojení.

Nahlásit nesprávné údaje:

Čas od času se stane, že nějaký údaj přestane platit nebo není přesný, je v něm překlep nebo jiná chyba. Pro tyto případy tu existuje tlačítko, jak na chybu upozornit, abychom ji mohli co nejrychleji napravit.


Pokračovat na: Komu je určena